رفتن به محتوا

روغن گیاهی مونوکوت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

مونوکوت, روغن گیاهی مونوکوت, روغن چوب مونوکوت, روغن چوب, مونوکوت ایران, روغن ضد آب, روغن آبگریز, روغن چوب, رنگ اسباب بازی,

مونوکوت, روغن گیاهی مونوکوت, روغن چوب مونوکوت, روغن چوب, مونوکوت ایران, روغن ضد آب, روغن آبگریز, روغن چوب, رنگ اسباب بازی,

فقط یک لایه رنگ کنید شعار نیست! این واقعیتی است که مونوکوت به آن دست پیدا کرده است. در واقع مواد اولیه طبیعی بکار گرفته شده در روغن پوششی چوب مونوکوت ، پیوند مولکولی بسیار مستحکمی با مولکولهای فیبر چوب برقرار می‌کند. روغن‌های مونوکوت با فنّاوری پیوند مولکولی، ضمن ایجاد پیوندی بسیار قوی با مولکول‌های چوب در عرض چند ثانیه، بافت طبیعی چوب را نیز حفظ می‌نماید.

با تکنولوژی (مونوکوت)، مقدار مصرف روغن پوشاننده کاهش چشمگیری نسبت به روش‌های دیگر و رایج پیدا می‌کند. پس از اینکه فیبر موجود در چوب با روغن پیوند پیدا کرد، سطح چوب دیگر روغن بیشتری به خود جذب نمی‌کند. این باعث می‌شود که دیگر نیازی به یک لایه اضافه از پوشش نبوده و یک لایه محافظ بسیار قوی و بدون تغییر رنگ در چوب ایجاد شود. سطح  پوشانندگی و حفاظت به حدی قوی است که این رنگ به هیچ پوشش دیگری (حتی رنگ مونوکوت) اجازه جذب نخواهد داد.

 

مونوکوتضمن رنگ دهی به آوندهای چوب، وظیفه محافظت چوب را نیز بخوبی انجام میدهد.

در واقع کاری که مونوکوت انجام میدهد در جمله زیر خلاصه گشته است:

RUBIO MONOCOAT PROTECTS AND COLORS YOUR WOOD IN ONE SINGLE LAYER

مونوکوت” وظیفه محافظت و رنگ آمیزی چوب شما را در یک لایه به انجام میرساند!

 

مونوکوت, روغن گیاهی مونوکوت, روغن چوب مونوکوت, روغن چوب, مونوکوت ایران, روغن ضد آب, روغن آبگریز, روغن چوب, رنگ اسباب بازی,

 تنوع بسیار بالای رنگی مونوکوت

با استفاده از تکنولوژی پیگمنت به کار رفته در روغن پوششی چوب مونوکوت بلژیک ضمن حفظ بافت و شخصیت طبیعی چوب، می‌توان رنگ‌های متنوعی را تنها با یک لایه ایجاد نمود. شما حتی با ترکیب این رنگ‌ها می‌توانید به تنوع بیشتری دست یابید.

این محصول در دو نوع : مناسب فضای بیرونی و داخلی جمعا در ۶۵ رنگ ارایه میگردد.

 

نگهداری آسان و ترمیم سریع رنگ مونوکوت

خراش‌ها و خرابی‌های موضعی ایجاد شده سطوح چوبی را می‌توان به راحتی‌ترمیم نمود. فقط کافی است مقدار کمی از رنگ را بر روی سطح آسیب دیده اجرا کنید و با دستمال پاک کنید. به خاطر خاصیت ضد جذب این روغن ، دیگر نگران تیره شدن قسمت‌هایی که قبلاً رنگ شده نیستید. این قابلیت یکی دیگر از ویژگی‌های رنگ چوب مونوکوت است.

مونوکوت, روغن گیاهی مونوکوت, روغن چوب مونوکوت, روغن چوب, مونوکوت ایران, روغن ضد آب, روغن آبگریز, روغن چوب, رنگ اسباب بازی,

روغن آب گریز چوب مونوکوت

ماندگاری بسیار زیاد رنگ روی سطح چوب و پیوند مولکولی ایجاد شده بین روغن و چوب یک لایه محافظ بسیار بادوام و ماندگار ایجاد می‌نماید. از روغن پوششی چوب مونوکوت می‌توانید برای آب گریز کردن چوب استفاده کنید.

 

در زمان رنگ کاری با مونوکوت، خط رنگ ایجاد نخواهد شد

یکی از مشکلاتی که در زمان آستر کاری چوب ایجاد می‌شود، ایجاد خط رنگ در زمان اجرای رنگ جدید بر روی رنگ قبلی است. روغن چوب مونوکوت را می‌توانید در فواصل زمانی مختلف بر روی یک سازه اجرا کنید، بدون اینکه نگران چند رنگ شدن کار باشید.

 

مونوکوت, روغن گیاهی مونوکوت, روغن چوب مونوکوت, روغن چوب, مونوکوت ایران, روغن ضد آب, روغن آبگریز, روغن چوب, رنگ اسباب بازی,

 روغن مونوکوت دارای مواد اولیه طبیعی و بدون VOC

مونوکوت اولین و تنها روغن گیاهی مخصوص چوب جهان که فاقد آب و VOC است.

 

VOC چیست؟

ترکیبات آلی فرار (VOC) گازهایی خاصی هستند که از جامدات یا مایعات خاصی منتشر می‌شوند. VOC شامل انواع مواد شیمیایی هستند که برخی از آن‌ها ممکن است اثرات نامطلوب بهداشتی کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشند. مواد شیمیایی آلی به‌طور گسترده‌ای به‌عنوان مواد تشکیل دهنده در محصولات خانگی استفاده می‌شود. رنگ‌ها، لاک الکل‌ها و موم حاوی حلال‌های آلی هستند، همان‌طور که بسیاری از تمیز کننده‌ها، ضد عفونی کننده‌ها، لوازم آرایشی و بهداشتی، محصولات گندزدایی و محصولات سرگرمی. سوخت‌ها از مواد شیمیایی ارگانیک ساخته شده‌اند. همه این محصولات می‌توانند ترکیبات آلی را در حالی که از آن‌ها استفاده می‌کنید آزاد کنند.

روغن‌های «مونوکوت»  فاقد آب و یا حلال بوده و با مواد طبیعی تولید می‌شوند. در نتیجه این روغن‌ها ضمن سازگاری با محیط زیست، برای کاربران آن نیز سالم و بی‌خطر هست.

 

هزینه اجرای بسیار پایین رنگ چوب

برای اجرای رنگ‌های مونوکوت نیاز به ابزار و تجهیزات خاصی ندارید. شما با استفاده از تکه ای اسفنج، روغن را روی چوب پخش کنید و بعد از ۳ دقیقه، با دستمال پارچه‌ای، سطح کار را تمیز کنید. این روش، به نظر ساده‌ترین روش رنگ کردن چوب هست.

 

 

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با کارشناسان مونوکوت ایران در تماس باشید.

02128111516

 


صنعتی

برای تحقق پروژه‌های شخصی سازی شده در خطوط تولید صنعتی، Rubio Monocoat پیش رنگ آمیزی صنعتی Rubio Monocoat Nano Industrial را توسعه داده است. از آنجا که روغن روبیو یکپارچه همیشه برای پایان استفاده می‌شود، اتصال مولکولی با چوب تضمین می‌شود.

 • رنگ آمیزی صنعتی اولیه

Rubio Monocoat Nano Industrial

می توانید با استفاده از Rubio Monocoat Oil UV R2 یا با روغن LED Rubio Monocoat به صورت صنعتی رنگ و محافظت کنید. Rubio Monocoat Oil UV R2 یک روغن تمام شده با اشعه ماوراء بنفش و بر اساس فناوری آشنای ما است. یک لایه محافظ اضافی از Rubio Monocoat Oil UV Topcoat R2 نتیجه ای مقاوم و بادوام را تضمین می کند.روغن ال ای دی Rubio Monocoat ما یک روغن با کیفیت بالا و سخت موم است که درست مانند هر روغن Rubio Monocoat براساس فناوری امضای ما از اتصال مولکولی است. معرفی فناوری LED در محدوده ما کاملاً با شیوه های کسب و کار آگاه از محیط زیست سازگار است ، که برای ما بسیار مهم است.

 • پایان صنعتی با پخت UV

Rubio Monocoat Oil UV R2 یک روغن نهایی با اشعه ماوراء بنفش و کاتالیزور است ، بر اساس فن آوری امضای ما از اتصال مولکولی. رنگ روغن Rubio Monocoat UV R2 را تشدید می کند و هنگامی که قبل از خشک شدن برس برسید ، باعث افزایش درخشش می شود.

Rubio Monocoat Oil UV R2

Rubio Monocoat Oil UV Topcoat R2

 • LED آن را در 1 لایه درمان می کند
 

Rubio Monocoat LED Oil

 • خط پایان صنعتی : Rubio Monocoater

 • خط پایان صنعتی با واحد پاشش :

Rubio Monocoater Spray

 • واحد تصفیه LED صنعتی

روغن چراغ Rubio® Monocoat باعث می شود قاب زمانی اتمام چوب به طور قابل توجهی کوتاه شود. به لطف تصفیه با چراغ LED ، روغن مورد استفاده می تواند فوراً درمان شود ، که باعث می شود چوب بلافاصله آماده بسته بندی (صنعت) یا استفاده (در محل) شود.

علاوه بر روغن LED RMC ، Rubio® Monocoat وسایلی را هم که باید برای درمان فوری روغن مورد استفاده قرار گیرد ، ارائه می دهد.

 
 • راه حل های LED LED LED – در درخواست SITE

روغن چراغ Rubio® Monocoat باعث می شود قاب زمانی اتمام چوب به طور قابل توجهی کوتاه شود. به لطف تصفیه با چراغ LED ، روغن مورد استفاده می تواند فوراً درمان شود ، که باعث می شود چوب بلافاصله آماده بسته بندی (صنعت) یا استفاده (در محل) شود.

برای نصب پارکت دقیق که می خواهد به روز باشد ، ما ماشین های زیر را ارائه می دهیم: یک دستگاه حرفه ای جهت پخت کف و دو واحد پکیج دستی برای مبلمان ، تخته های دامن و دسترسی به مناطق سخت. هزینه سرمایه گذاری برای این دستگاه ها حداقل است ، به خصوص اگر تمام پس انداز در زمان و پول را در نظر بگیرید.  

LED-curing industry unit

LED-curing on-site unit

گواهینامه ها

مدارک اهدا شده به محصولات ما از سوی مؤسسات متعدد مستقل و بین­ المللی گواه تمرکز ما بر کارآفرینی پایدار است. در ادامه فهرست مهمترین مدارک اهدا شده به ما را خواهید دید:

نشان طلایی آسایش هوای منزل Eurofins:

روبیو مونوکوت نخستین مجموعه فعال در زمینه پرداخت کاری چوب است که موفق به گرفتن این برچسب شد برچسب طلایی آسایش هوای منزل Eurofins نمایانگر تمرکز روبیو مونوکوت بر بالابردن کیفیت محیط سالم منزل است. این برچسب گواهی انطباق با قوانین پیشگیری از انتشار گازهای مضر مورد تأیید اروپاست. با این نشان می خواهیم این اطمینان را به مشتریان خود بدهیم که زمانیکه حرف از انتشار گازهای سمی به میان می آید، محصولات ما، چه حالا و چه در آینده، از هر نظر ایمن هستند.

برچسب A+:

قانون وضع شده در فرانسه که میزان VOC را در محصولات اندازه گیری کرده و رتبه ای بین A+ (پایین ترین میزان انتشار) تا C (بالاترین میزان انتشار) به آن ها می دهد.

0% VOC (ترکیبات آلی فرّار) :

یک لابراتوار مستقل (Ecca) محصولات ما را مورد سنجش گاز كروماتوگرافی قرار داد تا میزان VOC موجود در آن ها را مشخص نماید.

FR-certificate Bfl-S1:

مجموعه روغن FR مونوکوت، که مجموعه ضدحریق ما را تشکیل می دهد، بر اساس این استانداردهای EN 13501-1، EN ISO 11925-2، و EN ISO 9239-1 آزمایش شده است. ما پیشرو در اخذ گواهی نامه Bfl-S1 هستیم. گواهی نامه B بالاترین رده بندی برای یک مجموعه روغن است. S1 نیز نشان گر میزان محدودیت در انتشار دود است. این چیزیست که همواره در بخش طراحی به دنبال دستیابی به آن بودیم.

استاندارد اسباب بازی EN 71-3 :

این خط مشی اروپایی تنظیم کننده کاربرد برخی فلزات سنگین خطرناک مانند باریوم، کادمیوم و جیوه در انواع مختلف اسباب بازی است. این تصمیم نشان می دهد که چوب پرداخت کاری شده با روغن Plus 2C و محافظ هیبریدی چوب مونوکوت هیچ خطری برای کودکان ندارد. به علاوه، تخته ساطور، اوپن آشپزخانه و سطوح میزهایی که با محصولات مونوکوت پرداخت کاری شده اند برای استفاده در منزل کاملا بی خطر هستند.

روغن Plus 2C روبیو، مناسب برای مواد غذایی:

اعلام می کنیم که درصورت استفاده از روغن Plus 2C مونوکوت روی سطوح چوبی ایمن برای خوراکی، برطبق مقررات EC n° 1935/2004، ترکیب محصول ما با چوب نیز خطری برای خوراکی ایجاد نکرده و سالم خواهد بود. این اظهارنامه نتیجه یک آزمایش رسمی انجام شده از سوی مؤسسه مستقل Eurofins است.

M1:

هدف این دسته بندی بهبود تولید و کاربرد مصالح ساختمانی دارای استاندارد آلایندگی است. این دسته-بندی مشخص کننده مقررات مربوط به آلایندگی مصالح بکار رفته در فضاهای کاری و مسکونی برطبق کیفیت و سلامت هوای داخلی است. M1 نمایانگر میزان پایین آلایندگی است.

پیوند مولکولی

 

روغن با پیوند مولکولی قوی در عرض چند دقیقه به میکرون­های بالایی سطح چوب می­چسبد (بدون ایجاد لایه و اشباع).

وارنیش

ایجاد لایه روی سطح – چندین لایه (سمباده) – غیرقابل بازگشت – فاقد ظاهر و حس طبیعی

واکس و روغن سنتی

اشباع مداوم – چندین لایه – بازگشت دشوار (هم پوشانی) – نیاز شدید به تعمیر و نگهداری

روغن روبیو مونوکوت

پیوند مولکولی – بدون ایجاد لایه روی سطح – فقط نیاز به یک لایه – تعمیر و نگهداری آسان – حفظ ظاهر و حس طبیعی چوب

 

سازگار با محیط زیست

روبیو مونوکوت، سازگار با محیط زیست

اهمیت مواد پایدار

عوامل تأثیر گذار بر محیط زیست بیش از پیش در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته اند. تقاضا نیز برای مواد پایدار رو به افزایش است. به علاوه، تولید محصولات متنوع و جدید که مدعی سازگاری با محیط زیست هستند پیامدهایی برای بازار داشته اند. مشتریان، با علم به این موضوع، بطور فزاینده ای خواهان محصولاتی هستند که واقعا مورد اعتماد باشند.

کارآفرینی پایدار

در مجموعه روبیو مونوکوت ما در پی تمام جوانب پایداری هستیم. بنا براین، تمرکز ما بر کارآفرینی پایدار مبتنی بر وعده های توخالی نبوده و گواه این حقیقت گواهی نامه های متعدد اعطا شده به محصولات ما از سوی مؤسسات مستقل و بین المللی مختلف است. وقتیکه حرف از کیفیت بالا و سازگاری با محیط زیست در حوزه محافظت از چوب به میان می آید، روبیو مونوکوت به عنوان مرجع شناخته می شود. به همین خاطر، می خواهیم صادقانه و مطمئن به مشتریان خود ثابت کنیم محصولاتمان تا چه میزان سازگار با محیط زیست هستند.

روبیو دوستدار محیط زیست است

قصد داریم با اطمینان از شفافیت چرخه زیستی و اثرات زیست محیطی محصولاتمان کارآفرینی پایدار را در مجموعه روبیو تضمین کنیم. در روبیو مونوکوت همه چیز با روغن تخم کتان، به عنوان اساس تمام روغن های مونوکوت، آغاز می شود. فن آوری پیوند مولکولی باعث پایین آمدن مصرف در متر مربع شده و به همین دلیل نیاز به ایجاد واحد تولید انبوه وجود ندارد. بخاطر مصرف پایین، تعداد بسته ها برای هر پروژه کاهش یافته، و همین امر به کاهش میزان حمل ونقل و در نتیجه کم شدن تولید دی اکسید کربن می انجامد.

در عمل، روغن روبیو دارای 0% ترکیبات آلی فرّار (VOC) است که برای کاربر و محیط زیست هیچ خطری در پی ندارد. در پایان پروژه، حکایت سازگاری با محیط زیست در روبیو با بسته بندی قابل بازیافت به اتمام می رسد.

 

 

 

 

همه چیز با روغن تخم کتان، به عنوان اساس پایداری روغن های ما، آغاز می شود.

 

 

فن آوری پیوند مولکولی باعث پایین آمدن مصرف در متر مربع شده و به همین دلیل نیاز به ایجاد واحد تولید انبوه وجود ندارد.

 

 

 

بنابراین، تعداد بسته ها برای هر پروژه کاهش می یابد.

 

 

 

همین امر به کاهش میزان حمل ونقل و در نتیجه کم شدن تولید دی اکسید کربن می-انجامد.

 

 

 

در عمل، روغن روبیو دارای 0% ترکیبات آلی فرّار (VOC) است که برای کاربر و محیط زیست هیچ خطری در پی ندارد.

 

 

 

همین امر به کاهش میزان حمل ونقل و در نتیجه کم شدن تولید دی اکسید کربن می-انجامد.

فن آوری نوین روبیو در قوطی سبز!

وقتیکه حرف از کیفیت عالی و دوستداری محیط زیست در محافظت از چوب به میان می آید، نام روبیو مونوکوت مرجع است. به دلیل فن آوری پیوند مولکولی پیشرفته، روغن روبیو مونوکوت دارای قابلیت های زیر است.

 • رنگ و محافظت بادوام از چوب
 • تنها یک لایه
 • اقتصادی
 • فاقد VOC یا آب
 • استفاده و تعمیر و نگهداری بسیار آسان
 • قابل استفاده برای تمام انواع چوب
 • موجود در 40 رنگ

مناسب برای مواد غذایی

روغن Plus 2C مونوکوت برای مواد غذایی بی ضرر است

این محصول سال هاست به عنوان یکی از محصولات چندکاره ما عرضه شده است. می توانید آن را برای کف، لوازم منزل، پله ها و غیره استفاده نمایید. این روغن همچنین برای اوپن و سایر قسمت های مرتبط با مواد غذایی ایده آل است. به همین خاطر اعلام می کنیم که روغن Plus 2C مونوکوت برای مواد غذایی بی ضرر است. اما این به چه معناست؟

همانطور که در زمینه اسباب بازی دارای استاندارد هستیم، مایلیم این اطمینان را به مشتری بدهیم که این روغن را می-توان روی سطوح چوبی در ارتباط با مواد غذایی استفاده کرد. به همین دلیل است که اعلامیه «مناسب برای مواد غذایی» را از Eurofins کسب کردیم. این اعلامیه این اطمینان را می دهد که محصول مورد نظر در انطباق کامل با الزامات قانونی هماهنگ در اروپا برای موارد در تماس با مواد غذایی است. الزامات قانونی یا نیازهای بازار اغلب دلیل تولید و آزمایش محصولاتی هستند که در تماس با مواد غذاییند.

بنابراین، اعلام می کنیم که درصورت استفاده از روغن Plus 2C مونوکوت روی سطوح چوبی ایمن برای خوراکی، برطبق مقررات EC n° 1935/2004، ترکیب محصول ما با چوب نیز خطری برای خوراکی ایجاد نکرده و سالم خواهد بود. این اظهارنامه نتیجه یک آزمایش رسمی انجام شده از سوی مؤسسه مستقل Eurofins است.

در عمل، این ویژگی بدین معناست که تخته ساطور، اوپن آشپزخانه، سطح میز غذاخوری و غیره که با روغن Plus 2C مونوکوت پرداخت کاری شوند، برای مصارف داخل منزل بی خطر هستند. به همین دلیل است که استفاده از این محصول بیش از پیش به پروژه ها پیشنهاد می شود.

محصول مناسب برای تمام پروژه­های بیرونی

آیا نمی­دانید پاسیو، نما و دروازه چوبی خود را با چه محصولی رنگ و محافت نمایید؟ خط تولید محصولات بیرونی مونوکوت سه محصول اصلی عرضه کرده است که هر یک کاربری خاصی دارند. امکان انتخاب نامحدود نیست، اما یک طیف مناسب برای تمام انواع چوب که انتخاب فراوان از نظر رنگ در اختیار شما قرار خواهد داد وجود دارد. ما حتی این­کار را برایتان آسانتر کرده­ایم و در جدول زیر توضیح دادیم چه محصولی مناسب چه کاری است.

محافظ هیبریدی چوب RMC سانپرامیر HWP و محافظ هیبریدی چوب RMC کِرِم چوب روبیو
کاربرد محصولی تمام و کمال برای تمام سطوح چوب بیرونی پیش­رنگ اختیاری برای غلظت بیشتر رنگ ایجاد فوری ظاهر قدیمی با محافظت حداکثری
رنگ­ها 12 رنگ سنتی و 8 رنگ پاپ 12 رنگ سنتی و 8 رنگ پاپ 7 شید خاکستری

1 نسخه شفاف

عمودی / افقی عمودی و افقی عمودی عمودی

محافظ هیبریدی چوب: 1 روغن، 1 لایه، درون و بیرون!

محافظ هیبریدی چوب: 1 روغن، 1 لایه، درون و بیرون!

 

استفاده در 3 گام آسان

 

آماده­سازی

 • چوب را خیس کنید.
 • سطح را با فرچه نایلونی مدیوم و پاک­کننده چوب بیرونی RMC تمیز نمایید.
 • کامل بشویید تا تمام کف از بین برود.
 • نظافت باید روی چوب نو و قدیمی انجام شود.

 

استفاده

 • روغن را روی سطح بمالید.
 • اجازه دهید تا واکنش دهد.
 • روغن اضافه را پاک کنید.
 • تمام!

 

تعمیر و نگهداری بدون سمباده

تازگی رنگ و محافظت با یک محصول. بدون نیاز به سمباده!

 

نظافت

 • صابون بیرونی RMC محصولی برای نظافت و تغذیه چوب است. این محصول برای سطوح چوب بیرونی (پاسیو، لوازم چوبی و غیره) که با یکی از محصولات مجموعه روبیو پرداخت­کاری شده­اند بکار می­رود. این محصول مناسب نظافت موقت است.
 • صابون اکواسپری بیرونی RMC: نسخه آماده و آسان کاربرد صابون بیرونی RMC و  بسیار مناسب برای سطوح کوچکتر است. اسپری را می­توان با صابون بیرونی RMC دوباره پر کرد.

روغن Plus 2C: رنگ و محافظت از چوب تنها در یک لایه

 

آماده­سازی

 • چوب پرداخت نشده: طبق قواعد سمباده بزنید
 • با جاروبرقی غبار باقی­مانده را از سطح پاک کنید. اجازه دهید سطح خشک شود.
 • دو بخش محصول را به دقت مخلوط و هم بزنید.

 

پرداخت­کاری

 • مقدار کمی از روغن Plus 2C را با دستمال یا دستگاه پولیش به­همراه پد بژ نازک روی سطح پخش کنید. این کار را در نقاط 5 تا 10 متر مربع انجام دهید.
 • چند دقیقه اجازه دهید جذب شود.
 • پس از 15 دقیقه روغن اضافه را با دستمال گردگیری یا دستگاه پولیش به­همراه پد سفید نازک پاک کنید. سطح باید خشک به­نظر برسد.

در صورت تهویه مناسب، سطح 24 تا 36 ساعت بعد قابل استفاده خواهد بود.